Hit Enter to search or Esc key to close

Günümüz koşullarında sigorta kavramı dışında kalan bir hayatı sürdürmek birçok alanda imkansız gelmiştir. Gerek sahip olunan eşyaların yüksek maliyetleri, gerekse  yasal zorunluluklar, hem bireysel, hem de kurumsal olarak çeşitli sigorta ürünlerine kaynak ayırma zorunluluğunu yaratmıştır.

Gündelik hayatın olağan akışında bile sağlık, ferdi kaza sigortaları ve hayat sigortalarına talep farkedilir şekilde artmış, özel bir alana dahil olan bireyler içinse konforu ve güvenliği garantileyen önemli bir faktör haline gelmiştir.

Dalış alanında kendini gösteren sigorta ihtiyacı da bu kapsamda yerini almış ve tüm dünyada artık yoğun bir şekilde kabul görmeye başlamıştır. Birçok yabancı dalış merkezi, dalış yapmanız için artık dalış sigortalarını zorunlu tutmakta veya kendileri sizin adınıza yaparak sundukları teklif paketine dahil etmektedir. Artık dalış merkezleri, olası en kötü dalış yaralanmalarında kendilerine yönelebilecek tazminat taleplerine karşı, mali mesuliyet sigortaları yaptırmaktadır.

Ülkemizde faaliyet gösteren sigorta firmalarının dalış sigorta poliçeleri çok kullanışlı ve makul fiyatlı olmayıp, çoğu sigorta firmasının sunduğu teklif paketleri kısa süreli veya çok pahalı olarak değerlendirilmektedir. Birçok kaza-hayat sigortası poliçesinde ise dalış kazaları; “istisna” kapsamında görülmektedir.

Bunun doğal sonucu olarak dalıcıların tek seçeneği ve tercihi “Yurtdışı Dalış Poliçeleri” olmaktadır. Bu sigortalar içinde açık ara önde olan ise “DAN -Divers Alert Network” organizasyonunun önerdiği poliçelerdir. Bu poliçeler çeşitli teminat limitleri ile size uygun poliçeyi online olarak sunabilmektedir. Bunun dışında gidilen bölgelere ait yerel poliçeler de bulunmakla birlikte bu poliçeler, ilgili ülkelerin yasal ve ticari düzenlemelerinde bulunan sıkıntılar nedeniyle tarafımızca önerilmemektedir.

Dalış sigortası ile birlikte tüm seyahat sürecinizi kapsayan çeşitli sigortalara da sahip olmanız sizin için çok faydalı olacaktır. Bunlar sadece sağlık değil, eşya kaybı, vefat veya benzeri istenmeyen durumlarda sizin güvende kalmanızı sağlayacaktır. Bu kapsama sahip olan “Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortaları”  aynı zamanda sizleri, vize onayı alınamaması durumunda doğacak olası zarar/kayıplara ve acentenin haksız fiillerine karşı da koruyacaktır. Eğer turunuzu TÜRSAB’A bağlı bir acente üzerinden almışsanız, bu poliçenin yaptırılması yasal bir zorunluluk olup, acente tarafından herhangi bir ilave bedel alınmadan düzenlenmesi gerekmektedir.

2020’den bu yana devam eden PANDEMİ, dünyanın çoğu bölgesinde turizm faaliyetlerini ve çeşitli uluslararası etkinlikleri ciddi anlamda zora sokmuştur. Yerine getirilmesi gereken prosedürler bazen içinden çıkılmaz bir hal alıp, kişileri maddi-manevi zarara maruz bırakabilmektedir. Birçok ülke, sizi kabul etmek için ön koşul olarak COVID-19 teminatlı seyahat sigortası talebinde bulunmakta, olmayanların girişine izin vermemektedir. Bu yüzden mutlaka poliçenizin bu durumu da kapsadığından emin olunuz. Bu kapsamdaki poliçeler aynı zamanda, risk gerçekleştiğinde gittiğiniz ülkedeki sağlık harcamalarınızı, karantina sürecinizin masraflarını ve uçak bileti kayıplarınızı da karşılamaktadır.

SCUBA-BAY, tüm yurtdışı turlarında sizlere COVID-19 dahil seyahat sigortasını ücretsiz olarak sunmaktadır.

Dalış sigortası için ise aşağıda ki linki kullanıp, online olarak sigorta yaptırabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat ve sorunsuz dalışlar için, sigortanın sunduğu konforu planınıza dahil etmek, günümüz şartlarında doğal bir süreç haline gelmiştir.

www.daneurope.org