Hit Enter to search or Esc key to close

SCUBA-BAY, ülkemizde dalış sektöründe 18 yılı aşkın süredir kesintisiz hizmet veren sayılı işletmelerden birisidir. Hizmet alanımıza dahil tüm süreçlerin ülkemizin yasal mevzuatlarına %100 uyumlu olarak yürütülmesi ana hedeflerimiz arasındadır.

SCUBA-BAY, 2004 yılından bu yana; 190690 Sicil Numarası ile Ankara Ticaret Odası’na bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Son 3 yıldır tüm dünyayı etkileyen pandemi sürecinde yaşanmış olan bütün olumsuzluklara rağmen, işlem hacmini ve faaliyet büyüklüğünü sürekli arttırarak ülkemizin önde gelen dalış kurumlarından birisi olmuştur.

Ülkemizde bir dalış merkezi olabilmek için Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’na kayıtlı olmak yasal bir zorunluluktur. SCUBA-BAY, 001 Sicil Numarası ile ilgili Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’na bağlı olarak faaliyetlerini yürüten ilk dalış merkezleri arasındadır.

Dalış, yapısı gereği bir turizm faaliyetidir. İçerisinde, ulaşım, konaklama, yeme-içme ve rehberlik unsurlarını da bulundurur. Bu yüzden bu işletmelerin Turizm Bakanlığı’na bağlı bir seyahat acentesi olarak çalışması zorunludur. SCUBA-BAY, bu zorunluluğu sağlayan ender dalış merkezlerinden birisi olup, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB)’a 9968 sicil numarası ile kayıtlı bir A Grubu Seyahat Acentesidir.

Bütün dünyada dalış koşulları farklılık göstermektedir. Üstelik bu koşullar coğrafyaya, teknolojiye ve zamana bağlı olarak sürekli değişmektedir. Değişen koşullara uyum sağlamak, bu konuda dinamik ve canlı kalmak ve dalıcılarını da bu koşullara uygun şekilde eğitmek SCUBA-BAY’ın temel eğitim felsefesidir.  Bu yüzden dünyanın önde gelen dalış eğitim kurumlarından birisi olan ve 110 ülkeden fazla ülkede faaliyet gösteren Dive RAID’in Türkiye Temsilciliğini de yürütmektedir. Dive Raid, kendini sürekli yenileyen ve dalışı geliştiren bir vizyona sahip, katılımcılarına tamamen çevrimiçi bir eğitim platformu sunan, uluslararası alanda tanınan bir dalış eğitim kuruluşudur.

Dalış, sadece 30 metreye kadar tek tüple yapılan bir uğraş değildir. Farklı derinlikler ve farklı konfigürasyonlarla, ülkelerin yasal mevzuatlarına uygun olarak farklı seviye ve şekillerde de yapılabilmektedir. SCUBA-BAY, hem kapalı devre (CCR) hem de açık devre teknik dalışı desteklemektedir. Bu dalış disiplinlerinin eğitimlerini vermekte ve bunlarla ilgili nitelikli dalış turları düzenlemektedir.

Dalış eğitim, deneyim ve malzeme üçgeni dahilinde yürüyen ve gelişen bir etkinliktir. Malzemenin kişiye ve amaca uygun olması, dalıcının performansını ve keyfini artırır. SCUBA-BAY, önde gelen dalış malzemesi üreticilerinin birçoğunun bayisi ve yetkili servisidir. Bu sayede dalıcıların en uygun ve güvenli şekilde bu malzemelere ulaşmasına ve kullanmasına da olanak sağlamaktadır.

SCUBA-BAY, tüm bu süreçlerini online olarak yürütebilme imkanına sahip tek dalış merkezidir. Bu şekilde tüm işlemlerin uzaktan yapılabilmesini ve tüm dökümanlara istenildiğinde kolaylıkla ulaşılmasını sağlar. KVK mevzuatına uygun olarak onay verdiğiniz kişisel bilgileriniz, güvenlikli harici serverlarda saklanmakta olup, hiçbir mali bilgi tarafımızca alınmamakta ve muhafaza edilmemektedir.

Dalış merkezimiz hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanması ve düzenli ölçümünün yapılması amacıyla yıllık olarak denetimden geçmektedir. Scuba-Bay, ülkemizde ISO Kalite Belgesine sahip tek dalış merkezidir.

COVID-19 pandemisi kapsamında alınan önlemlerle ilgili olarak dalış merkezimiz denetimden geçerek bağımsız denetleyici kurum tarafından “Güvenli Servis Standartlarına” uygunluk onayı ile belgelendirilmiştir. Alınan önlemler sonucunda COVID-19 pandemisi süreci boyunca hiçbir faaliyetimiz dahilinde bir “bulaş” meydana gelmemiştir.

Dalış sizin için bir tutku ve yaşam biçimi ise, “Neden Biz” sorusunun cevabını birçok değişkene bağlı olarak kolaylıkla verebilmekteyiz.

Dalış, kişinin doğayı ve kendini keşfetme sürecinde önemli ve büyük bir adımdır. Her yaşta başlanabilmesi, titiz ve kaliteli bir eğitimle desteklendiğinde fiziksel özellik, yaş, sportif performans kabiliyeti gibi etkenlerle kısıtlanmaması, adrenalin sunan ancak güvende hissettiren bir etkinlik alanı olması gibi özellikleri, dalışı benzer sporlardan ayırır. Biz SCUBA-BAY olarak size bu adımı atmaya karar verdiğinizde gereken desteği verebilmek ve dünyanın her noktasında size eşlik edebilmek üzere, kendimizi sürekli geliştirmek ve yenilemekle sorumluyuz.  

Günlük hayatın rutininden ve yükünden sıyrılıp, kendinizi ve dünyanın gerçekte nasıl bir yer olduğunu hatırlamak için sadece bir adım atmanız gerekiyor. SCUBA-BAY, sizi o noktada en doğru yerlere taşımak üzere bekliyor olacaktır.