Hit Enter to search or Esc key to close

Kazablanka

Somürge döneminde Fransızların yaptığı projelerle bugünkü modern görünümünü kazanan şehir İspanyolca’da “Beyaz ev” anlamına gelen Kazablanka adını almıştır. Lüks yeme içme ve alışveriş olanaklarının yanı sıra plajları okyanusa açılan bu şehirde keyifli saatler geçirebilirsiniz. Kazablanka Ketedrali, Hasan Camii gibi mimarileriyle şehir, birçok kültürü bir arada bulundurmasıyla turistlerin en çok ziyaret ettiği Fas şehirlerinden biridir.

Marakeş

Halk arasında “Kızıl Şehir” olarak anılan, Berberi dilinde ise “Tanrı’nın Ülkesi” anlamına gelen Marekeş, ilk akla gelen Fas şehridir. Ülkenin ilk başkenti olması sebebiyle, turistik açıdan en çok ilgi çeken yapılar bu şehirde toplanmıştır. Medina (eski şehir) bölgesinde Jemaa el-Fnaa Meydanı merkezde olmak üzere, meydanın çevresi turistlerin en çok ilgi duyduğu noktaları içermektedir. Bu bölgede tarihi camileri, sarayları, müzeleri gezebilir, pazar ve çarşılarda alışveriş yapabilirsiniz.

Rabat

Bağımsızlık sonrasında başkent ilan edilen Rabat, kültürel etkinlikleri, çeşitli medeniyetlerden miras kalmış anıtları, koloni mimarisi ve tarihi binaları ile en önemli turistik bölgelerden biridir. Bölgede Arap mahallesi (Kasbah), alışveriş için Rue Consuls, PI des Alaoites üzerindeki mekanlar ziyaret edilebilir, Arkeoloji müzesine, bilim ve doğa müzesine, St. Paul Mağarasına uğrayabilirsiniz.

Fes

Fas’a adını veren, Medine ile olan ticareti sayesinde zengin bir kültüre sahip olan bu şehir; günümüze kadar başarı ile korunmuş tarihi binaları sayesinde “Yaşayan Orta Çağ İslam Kenti” olarak anılmaktadır. Otantik pazarlar, tarihi anıtlar, fotoğraf çekmekten keyif alanların ilgisini çekebilecek güzellikteki sokaklar, ziyaretiniz sırasında size farklı deneyimler sunmaktadır.

Essaouira (Suveyra)

Şehrin en önemli tarihi noktaları Madina (eski şehir ) bölgesinde bulunuyor. Bir dönem hippilerin yoğun ilgi gösterdiği bu şehir koruma amacıyla kurulmuş surların içerisinde bulunuyor. Gel-git zamanlarında benzersiz manzaralar sunan plajları görmenin yanı sıra Souk Jdid’de alış veriş yapabilir, Yahudi mahallesini, kiliseleri ve camileri ziyaret edebilirsiniz.

Tangier (Tanca)

Konumu nedeniyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu şehir kaotik ve otantik sokaklarıyla tam bir Kuzey Afrika kenti izlenimi veriyor. Hem İslam mimarisi ve kültürü ilgililerinin hem de eğlence arayışındakilerin vazgeçilmez rotası olan Tangier, birbirinden güzel restoran ve kulüpleriyle sahil bölgesinde sizlere unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Agadir

Arap Mahallesi Kasbah, 1960 yılında yaşanılan deprem sonucu tarihi yapılarının birçoğunu kaybetmiş olsa da kentin tarihi ve yerel halkın yaşamı hakkında bilgi verir. Büyük bir liman kenti olması sebebiyle modern bir yapıya sahip olan şehir yılda 300 gün süren güneşli havası, marinası ve uzun kumsallarıyla tatilcilerin gözde noktası konumunda.

Chefchaouen (Şafşavan)

Mimari açıdan eşsiz bir özgünlüğü olan bu şehirde, Yahudilerin inşa ettikleri mavi boyalı yapıları ve sokakları gezebilirsiniz. Kent yaşamını görmek ve ilginç kareler yakalamak için Medina bölgesini ziyaret edebilirsiniz.

Harita

FAS Turları

799€

FAS KÜLTÜR TURU

Kültür Turları 3 Mayıs 2024 8 gün
1.700€

FAS KÜLTÜR TURU

Kültür Turları 18 Mayıs 2024 8 gün