Hit Enter to search or Esc key to close

Fort Santiago

II. Dünya Savaşı esnasında kullanılmış ve şehrin savunmasında büyük öneme sahip olan bu kale, Manila’da bulunan önemli tarihi ve turistik yapılar arasındadır. Fort Santiago günümüze kadar gelmeyi başarmış, şehrin simgelerinden biri haline gelmiştir.

Filipin Pirinç Tarlaları

UNESCO tarafından 1995 yılında Dünya Kültür Mirası olarak seçilen Pirinç Tarlaları, Luzon yerlileri tarafından 2000 yıl önce kurulmuştur. Tinoen cinsi pirinçlerin yetiştirildiği bu tarla çamurdan duvarlar yapılarak denizden 1300 metre yükseklikte oluşturulmuştur.

Manila Katedrali

Hristiyanlığın yayılmasıyla beraber şehrin batı mimarisiyle inşa edilmiş yapılarından biridir. Depremler ve tayfunlar sebebiyle zarar görmesine rağmen temel yapısına zarar verilmeden birçok kez restore edilmiştir. Bölgede en çok ziyaret edilen ve beğenilen kiliselerden biri Manila Katedralidir.

Puerto Princesa Yeraltı Nehri

8,2 kilometre uzunluğuyla dünyanın en uzun yeraltı nehirlerinden biri olan bu nehir, UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. “Yeryüzünün en güzel adası olarak adlandırılan Palawan Adası’nda bulunan, güzelliğiyle turistleri kendisine çeken, önemli turistik bir bölgedir.

Nehir boyunca botlarla gezintiye çıkarak, rehberler eşliğinde nehrin tarihini dinlerken, bazı bölümlerde mağaraların altından geçen nehirde sarkıtların arasında ilerleyerek eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Manila Ocean Park

Köpekbalıklarından, ilginç okyanus canlılarına kadar birçok eşsiz canlıya tanık olabileceğiniz bu park, her yaştan turistin ilgisini çekmektedir. Manila Ocean Park’ı ziyaret ettiğinizde bu deniz canlılarını yakından gözlemleme şansı bulacaksınız. Ayrıca denizaltında yüzme deneyimi de yaşayabileceğiniz bu parka 2-3 saatlik vaktinizi ayırmanızı tavsiye ederiz.

Della Santo Nino Cebu Bazilikası

Filipinler’in en eski Roma Katolik Klisesi olma özelliğine sahip olan Bazilika, 1565 yılında Miguel Lopez de Legazpi tarafından inşa edilmiştir. Zaman içerisinde kilise gördüğü depremlerden dolayı iki kez yeniden inşa edilse de Cebu’nun en büyük etkinliklerinden biri olan Sinulog Festivaline ev sahipliği yapmaktadır.

Paoay Kilisesi

UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan yapı, barok mimarisinin tüm detaylarını yansıtmaktadır. 1686 yılında inşa edilen kilisenin bazı bölümleri zaman içinde zarar görse de, kuvvetli duvarlarıyla yapı ayakta kalmayı başarmıştır. Tuğla ve Mercan taşlarından inşa edilen yapı bölgede görmeniz gereken önemli yapılar arasında yer almaktadır.

Boracay Adası

Dünyanın en iyi plajlarına sahip olan bu ada, tekne turları, su sporları, alışveriş noktaları ve restoranlarıyla da turistlerin ilgisini çeken noktalar arasındadır. Hindistan cevizi ağaçları altında, bembeyaz kumsallarda huzurlu bir deneyim için Boracay Adası sizi bekliyor.

Cebu Taocu Tapınağı

Çin Seddi’ne benzer mimarisiyle denizden 300 metre yükseklikte muhteşem bir manzaraya karşı 1972 yılında Cebu’da inşa edilmiştir. Dini törenlere ev sahipliği yapan tapınak, şehrin popüler noktaları arasındadır. Hediyelik eşya dükkanları ve kütüphanesi bulunan yapıyı dini ritüellerin olmadığı günler ziyaret edebilirsiniz

Rizal Anıtı

Filipin bağımsızlık hareketlerinin öncüsü olan gazeteci yazar Jose Rizal adına 1913 yılında yapılmış olan bu Rizal Anıtı, Rizal Park içerisinde bulunmaktadır. Filipin halkının ulusal kahramanlarından biridir. Vatanseverliğiyle ön plana çıkmış bu kahramanın anıtını ziyaret edebilir ve hikayesini okuyabilirsiniz.

Çikolata Tepeleri

UNESCO Dünya Miras Listesinde olan bu tepeler, kurak mevsimlerde renginin kahverengiye dönmesiyle Çikolata Tepeleri olarak adını almıştır. Ender coğrafi koşullarla oluşan, 50 kilometreden fazla alana yayılan ve konik bir yapıya sahip olan tepeler hem adı hem de görüntüsü ile Filipinlerin popüler turistik noktalarından biridir.

White Beach

Filipinlerin Boracay Adasında bulunan bu plaj, turkuaz rengi suları ve incecik beyaz kumlarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağındadır. Plaj rüzgar sörfü için oldukça idealdir ayrıca 24 saat açık olan plaja dilediğiniz zaman girebilirsiniz.

Harita

FİLİPİNLER Turları