Hit Enter to search or Esc key to close

Ürdün kızıl çölleriyle, zengin gastronomisiyle, zengin su altı yaşamıyla, tarihi şehri Petra’sıyla yerli yabancı pek çok turistin farklı deneyimler deneyebildiği eşsiz bir coğrafyadır. Çöl coğrafyasının içinde bulunması en sıcak günlerde bile serin bir gece ile karşılaşmanıza sebep olabilir.

Ülkenin denizle bağlantısı olan tek kenti Akabe’de dört mevsim dalış imkanı bulunuyor. Deniz altında ilginç mercan resifleriyle karşılaşmanın yanı sıra Petra’nın giriş bölgesindeki şehirde Osmanlı’nın tarihi izlerini de görebilirsiniz. Bölgede sıcaklıklar 25 °C  ile 35 °C  arasında değişiklik gösterirken, Kızıldeniz su sıcaklığı 20 - 23 °C  arasındadır. Bu anlamda Akabe turizm ve dalış sektöründe ülkenin en önemli, dünyanın ise popüler ismidir.

Dünyanın yeni yedi harikasından biri olarak 1985 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine kaydedilen Petra antik kenti, kayalarının karakteristik rengi nedeniyle “Rose City” olarak da anılmaktadır. Ürdün’e gidenlerin uğramadan geçmediği şehir turistlerin en sık ziyaret ettiği yerlerden.

Ülke ayrıca UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesinden de bildiğimiz Wadi Rum çölü ile de turistleri kendisine çekmektedir. Burada gündüz 4x4 araçlarla kırmızı ve sarı kum tepelerinde safariye çıkabilir, gökyüzü ve yıldızları ise gecenin serinliğinde izleyebilirsiniz. Ayrıca Wadi Rum da bedevi kampında kalarak çöl hayatını da deneyimleyebilirsiniz.

Ürdün de modern bir yapı arayanlar içinse ülkenin en kalabalık şehri olan Amman restaurant ve alışveriş merkezleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Mistik tarihi, ilham veren çöl yaşamı, benzersiz doğal güzellikleri ve eşsiz su altı zenginlikleriyle bu kadar yakınınızda olup ufkunuzu tamamen değiştirebilecek şaşırtıcı bir coğrafyadır.

 

 

 

 

Harita

ÜRDÜN Turları