Hit Enter to search or Esc key to close

Dünyanın en büyük takımada ülkesi olan Endonezya’da 17000’den fazla ada olduğu söyleniyor. 300 farklı etnik grubun bulunduğu, 250 farklı dilin konuşulduğu ülke turistik açıdan bir cennet. Sayısız dağ yürüyüşü, tüplü dalış merkezleri, sörf ya da hareketten uzak sadece dinlenmek isteyenler için beş yıldızlı havuzlu tatil merkezleri de seçenekler arasında.

Raja Ampat

Burası Endonezya’nın el değmemiş bölgelerinden. Bu yüzden hala bakir. Ulaşılması zor bir noktada olması Raja Ampat’ın insan tahribatından uzak olmasını sağlamış. Su altı tutkunlarının gözdesi olan bölgede Dünya’nın en güzel dalış noktaları bulunmakta. Raja Ampat dalış severlerin yanı sıra doğaseverler ve maceraperestler tarafından da tercih ediliyor.

Yogyakarta

Yogyakarta Endonezya’nın orta Cava bölgesinde yer alıyor. Cava kültürüne bağlı olarak tiyatro, bale, kukla gösterilerinin de merkezi. Endonezya’nın en ünlü arkeolojik sit alanı olan Prambanan’a ev sahipliği yapan şehirde ayrıca UNESCO Dünya Mirası listesindeki Borobudur Tapınağını da bulunmakta.

 

Bali

Bali hem Endonezya’nın hem de Dünyanın en popüler adalarından birisi. Endonezya’nın geneli Müslüman olmasına rağmen, Bali halkının %93’ü Hindu. Adada neredeyse her evin kendine ait bir tapınağı bulunuyor. Bu nedenle bu ada “Tanrıların Adası” olarak anılmakta. Adayı muhteşem plajlar, tropik iklim, sarp kayalıklar, yemyeşil pirinç tarlaları ve volkanik yamaçlar çevrelemiş. Bali ayrıca dalış noktaları ile de kesinlikle gidilip görülmesi ve dalış yapılması gereken noktalardan.

Lombok

Küçük Sunda Adaları olarak adlandırılan adalar topluluğu Lombok’u oluşturmakta. Adanın en büyük şehri ve başkenti Mataram. Turistik açıdan Bali’nin hemen ardından gelse de Bali’de olduğu gini harika kumsallara ve volkanik görüntülere sahip. Daha az turist tarafından bilinmesi burayı daha dingin bir hale getiriyor.

Gili Adaları

3 küçük adadan oluşan Gili Adaları; Gili Trawangan, Gili Air, Gili Meno. Adalar sualtı sevdalılarının akınına uğramakta. Karadan en uzak olan Gili Trawangan, Gili adaları içinde en popüler olanı.

 

Harita

ENDONEZYA Turları