Hit Enter to search or Esc key to close

Colombo

Sri Lanka'nın başkenti ve en büyük şehri olan Colombo, modern yaşam tarzıyla geleneksel Sri Lankalı kültürün harmanlandığı bir yerdir. Galle Face Green, Viharamahadevi Park, Gangaramaya Tapınağı gibi önemli noktaları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca alışveriş yapmak isterseniz Pettah Pazarı ve Majestic City gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Kandy

Kandy, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Kandy Esrarengiz Ormanı ve Tapınağı'na ev sahipliği yapar. Aynı zamanda Kandy Gölü, Kandy Dans Gösterisi gibi önemli turistik yerlere ev sahipliği yapar.

Sigiriya

Ünlü Sigiriya Kaya Kalesi, sarp kayalara oyulmuş eski kalıntıları ile dikkat çeker. Yer altı sulama sistemleri ve tarihi freskleriyle bu alan tarih ve doğa severler için büyük bir cazibe merkezidir.

Anuradhapura

Sri Lanka'nın antik başkenti olan Anuradhapura, birçok tarihi tapınak, stupa ve kalıntıya ev sahipliği yapmaktadır. Ruwanwelisaya Stupası ve Jaya Sri Maha Bodhi (Kutsal İncir Ağacı) gibi önemli yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Polonnaruwa

Bu bölge de tarihi kalıntılar açısından zengindir. Özellikle Polonnaruwa Antik Kenti, eski krallık dönemine ait tapınaklar ve yapıları içerir.

Ella

Doğa ve manzara severler için ideal bir yer olan Ella, çay tarlaları, şelaleler (Ravana Şelalesi gibi), Little Adam's Peak gibi güzellikleriyle ünlüdür.

Mirissa ve Unawatuna

Beyaz kumlu plajları ve turkuaz deniziyle ünlü bu sahil kasabaları, güneşlenmek, yüzmek ve su sporları yapmak için popüler yerlerdir. Ayrıca balina ve yunus gözlem turları da düzenlenmektedir.

Nuwara Eliya

Yüksek rakımlı bu şehir, çay tarlaları ve seraları ile ünlüdür. Doğal güzellikleri ve serin iklimiyle ön plana çıkar.

Trincomalee

Bu bölge, güzel plajları ve sakin atmosferi ile tanınır. Nilaveli Plajı ve Koneswaram Kovil Tapınağı gibi noktaları ziyaret edebilirsiniz.

Yala Milli Parkı

Vahşi yaşamı gözlemlemek isteyenler için ideal bir yerdir. Asyalı filler, leoparlar, su bufaloları ve çeşitli kuş türlerini burada görebilirsiniz.

Sri Lanka'nın zengin kültürel ve doğal güzellikleri ile dolu birçok yeri keşfetmeye değerdir. Seyahatiniz boyunca yerel kültürü deneyimlemek, geleneksel yemekler tatmak ve insanlarla etkileşimde bulunmak da unutulmaz anılar bırakacaktır.

Harita

SRI LANKA Turları