Hit Enter to search or Esc key to close

Antananarivo

Madagaskar'ın en büyük şehri ve başkenti olan Antananarivo kısaca 'Tana' olarak da bilinmektedir. Fıransız dönemi mimarisi, doğal güzellikleri ile farklı etnik grupları bir arada barındıran çok kültürlü bir şehirdir.

Nosy Be Adası

Mavinin en güzel tonlarını görebileceğiniz Nosy Be Adası, lezziz yemekler tadabileceğiniz restoranları, yılang-yılang ağaçları ve huzur dolu atmosferi ile sizleri bekliyor. Balinaların geçiş yolu üzerindeki bu adada bu dev deniz canlılarını görme şansı yakalayacaksınız. Dalış yapmaktan hoşlanan ve dünyanın farklı yerlerinde dalış yapmayı deneyimlemek isteyen katılımcılarımız için bu ada sizleri bekliyor.  

Ambohimanga

UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan geleneksel kraliyet yerleşimi ve üzerinde bulunduğu tepe, turistlerin en sık ziyaret ettiği yerlerden. Sarayın çevresini saran duvarların limon ve yumurta akı ile hazırlanan çimentoyla yapılmış olması ise en ilgi çekici yanı.

Baobab Yolu

800 yıllık Baobab ağaçlarıyla çevrili olan bölge enfes manzarasıyla turistleri kendine hayran bırakan bir başka Madagaskar bölgesi. Bu yolda yapacağınız yürüyüş ile farklı bir deneyim elde edeceksiniz.

Antsiranana

500 yıllık Baobab ağaçlarının yer aldığı Sugar Loaf Adasıyla ünlü olan bu yer Diego Suarez ismiyle de bilinmektedir. Kozmopolit bir yapıya sahip olan bölgede yer alan, ülkenin üçüncü büyük limanı olan Antsiranana, aynı zamanda dünyanın en güzel üçüncü körfezi olarak anılmaktadır.

Isalo Ulusal Parkı

Isalo Ulusal Parkı doğa yürüyüşleri ve kamp için oldukça ideal bir park. Bu parkta yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan bir tür olan lemurların yanı sıra, dünyadaki bukalemunların %90’ını barındıran Madagaskarda, bualemun ve kaplumbağa gibi pek çok canlı türüyle karşılaşabilirsiniz.

Ifaty

Dalış yapmak için dünyanın en iyi dalış noktalarından birinde, ülkenin güneyinde bulunan bu balıkçı köyünde, Madagaskar sualtının zengin dünyasını keşfedebilirsiniz.

Tamatave

Beyaz kumlarla kaplı plajların tadını çıkarabileceğiniz, ülkenin tek doğal limanı olan Tamatave (Toamasina) mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Sularında köpekbalıklarının yüzdüğü bu plaj katılımcılara ayrı bir deneyim katıyor.

Antsirabe

Antsirabe ülkenin üçüncü büyük şehri. Şehir merkezinde bulunan sömürge döneminden kalma anıtları, katedrali, eski istasyonu ve Hotel des Thermes’in ara sokakları en turistik yerlerden. Pirinç tarlaları, tepeler ve köylerin güzel manzarasının tadını çıkararak, pousse pousse adı verilen iki tekerlekli toplu taşıma araçlarıyla şehre ulaşabilirsiniz. Sokaklarını gezdiğinizde Madagaskar’a özgü nakış atölyelerinde yerel kadınların el emeği göz nuru eserlerini hatıra olarak alabilirsiniz.

Harita

MADAGASKAR Turları