Hit Enter to search or Esc key to close

Mexico City 2250 m rakımıyla Dünyanın en yüksek başkentlerinden biridir. Bu şehir UNESCO Dünya Mirasları listesine giren tarihi yerleriyle ve dünyaca ünlü Antropoloji Müzesiyle görülmesi gereken yerlerin başında. Bunların yanı sıra dini merkezleri, büyük alışveriş merkezleri, sokak pazarları, Aztekler medeniyetine ev sahipliği yaptığı dönemden kalma tarihi eserleriyle ve meşhur tekilasıyla, turistlerin en çok seyahat ettiği şehirlerden biri.

Teotihuacan Piramitleri

Kimler tarafından ne zaman yapıldığına dair herhangi bir bilgimizin olmadığı bu piramitler, gizemli yapısıyla turistleri kendine çeken bir yapıya sahip. İçlerinden mezar olmaması ve bunca taşın nasıl getirildiği sorusu bu piramitleri gizemli kılan etmenlerden. Güneş ve Ay piramitleri, Jaguar Tapınağı ve Kelebekler tapınağı gibi yapıları ziyaret ederek, piramitlerin büyüsüne kapılabilirsiniz.

Chichen Itza

2007 yılında küresel bir ankette Dünyanın yeni yedi harikasından biri seçilen bu kent bir zamanlar Mayalar’a ev sahipliği yapmasıyla bilinir. Bu şehir ticari faaliyetler, dini ayinler ve şehir sakinlerinin sosyal ve kültürel faaliyetleri için inşa edilmiş. Kurulduğu bölge su kaynaklarına ve büyük bir mezara yakın olmasıyla  tercih sebebi olmuş. “Itza kuyusunun ağzında” anlamına gelen şehir ismi, bölgenin altından geçen ve şehre su kaynağı olarak hizmet eden bir dizi yeraltı nehrini ifade etmektedir. Kuzey Tapınağı, Buhar Banyosu, Kukulcan Piramidi, Savaşçıların tapınağı ve birçok önemli yapıyla etrafınız tarih ile sarılmış olacak.

Cenote Ik Kil

Chichen Itza’ya gezi planı yapıldığında mutlaka uğranması gereken cennet bir köşe. Cenote’ye sarkan bitkiler eşliğinde suya girebileceğiniz, size yol gösteren görevlilerin olduğu tertemiz bir cennet adeta.

 

Las Grutas De Tolantongo

Bolca kaplıcasıyla ünlü bu bölge içerisinde nehir, tüneller ve mağaralar bulunuyor. Kısa ve dar bir kanyondan oluşan bu bölgede sıcacık kaplıca sularına girebilir ve bölgede bulunan birçok otel ve restoranın imkanlarından faydalanabilirsiniz

Los Colorades

Yapısında bulunan bazı özel algler ve tuz oranı sayesinde pembe bir rengi olan nehirde yüzmek ya da suya dokunmak yasak. Dünyada belirli bölgelerde bulunan kendine has rengi olan bu tarz gölleri ziyaret etmek için en uygun zaman öğle saatleri. Bu zaman diliminde bulutsuz bir günde pembe nehir sularının güzelliğini ve çevredeki flamingoları gözlemleyebilirsiniz.

Tulum

Son yılların popüler tatil noktası olma yolunda ilerleyen bu şehir, kendine özgü bohem havası ve kıyı şeridindeki özel mekanlarıyla egzotik bir yer. Birbirinden güzel ve farklı konseptlerin olduğu bu şehir dünyaca ünlü birçok yıldızın da tercihi.

 

Merida

1500’lü yıllarda İspanyollar tarafından kurulan şehir çok sayıda eski bina ve birbirinden güzel parka ev sahipliği yapıyor. Meksika’nın en eski sömürge şehirlerinden birisi olan Merida, düzenli mimari yapısıyla da oldukça ilgi çekici. “Beyaz Şehir” olarak adlandırılan şehirde Avrupa ve özellikle Fransa mimarisi göze çarpmakta.

Harita

MEKSİKA Turları